Lenktynių žaidimai – apžvalga apie juos
Turbūt kiekvienas iš mūsų kartais įsivaizduoja save sėdintį prabangiame sportiniame automobilyje ir važiuojantį dideliu greičiu. Tikrovėje šioms svajonėms išsipildyti mums užkerta kelią piniginės dydis ir įkelių eismo taisyklės. Lenktynių žaidimai yra puikus būdas numalšinti greičio troškimą ir bent virtualioje erdvėje pavairuoti savo svajonių automobilį. Šiek tiek plačiau šiuos žaidimus ir noriu aptarti.
Arkados ir simuliatoriai
Lenktynių žaidimai būna dviejų tipų. Pirmasis ir populiariausias – arkados. Arkadiniai žaidimai nereikalauja daug įgūdžių, dažniausiai juos žaisti būna pakankamai lengva. Jie nepasižymi aukštu tikroviškumo lygiu, šiuose žaidimuose svarbiausia, kad žaidėjai smagiai praleistų laiką, nedėdami per daug pastangų. Dažnai šiuose žaidimuose greitis būna hiperbolizuotas, spidometrai rodo kurkas aukštesnius skaičius negu yra iš tikrųjų.
Arkadose kompiuterio valdomi automobiliai taip pat labai dažnai naudoja „rubberbanding“ sistemą. Tai reiškia, kad jeigu žaidėjas per daug atitrūksta nuo priešininkų, kompiuterio valdomi automobiliai pradės važiuoti greičiau ir automatiškai žaidėją pasivys, kovą padarydami įtemptesne. Ir atvirkščiai, jei žaidėjas per daug atsilieka, kiti automobiliai pradės važiuoti lėčiau, leisdami pasivyti. Viena populiariausių arkadinių lenktynių serija – Need For Speed. Kitas lenktynių žaidimų tipas – simuliatoriai. Tai daugiau įgūdžių pareikalaujantys žaidimai, vairavimas juose būna sudėtingesnis. Tokie lenktynių žaidimai pasižymi aukštu tikroviškumo lygiu ir detalumu, dažnai turi vidaus (cockpit) kamerą.
Platus automobilių pasirinkimas
Vienas svarbiausių lenktynių žaidimų aspektų – automobilių pasirinkimas. Daugelis žmonių tikriausiai turi savo svajonių automobilį, todėl svarbu, kad žaidimas turėtų platų jų pasirinkimą ir sugebėtų sugundyti potencialų žaidėją. 2016 metų rudenį išleistas žaidimas Forza Horizon 3 turi net 350 licenzijuotų automobilių. Jame galima rasti tokias automobilių markes kaip Audi, BMW, Nissan, Honda, Toyota, Ferrari, Aston Martin, Maserati ir daugelį kitų. Naujausia Need For Speed dalis, išleista 2015 metais, taip pat turi neblogą automobilių pasirinkimą. Nors, palyginimui, jų čia tik virš 50, tačiau šiame žaidime galima rasti ne tik egzotiškus superautomobilius, bet ir senesnius, visų mylimus modelius kaip BMW M3 (1988), Nissan 180sx (1996), ar Toyota Supra (1997).
Uždaros trasos ir atviri pasauliai
Lenktynių žaidimai uždarose trasose labiau būdingi simuliatoriams. Arkadinių lenktynių žanre labai populiarėja atviro pasaulio žaidimai. 2014 metais išleistame žaidime „The Crew“ buvo atkurta miniatiūrinė Jungtinių Amerikos Valstijų versija, kurią pervažiuoti nuo rytų iki vakarų pakrantės, važiuojant dideliu greičiu, užtrunka net apie 40 minučių.