Siaubo žaidimai – kuriuos verta išbandyti
Dvasios, įvairūs monstrai, didelis kraujo kiekis ar tiesiog šiurpūs garsai ir psichologinis spaudimas – tai tik keletas iš daugelio priemonių, kuriomis siaubo žaidimai mus gąsdina. Tačiau geri siaubo žaidimai pasižymi ne tik šiais gąsdinimo triukais, bet ir puikiai atidirbta atmosfera ir siužetine linija. Noriu paminėti kelis siaubo žaidimus, kuriuos verta išbandyti.
Resident Evil serija
Pirmasis šios legendinės frančizės žaidimas buvo išleistas dar 1996 metais. Pagrindiniai jo veikėjai Chris Redfield ir Jill Valentine, dirbantys specialiame kovos su nusikalstamumu būryje S.T.A.R.S (Special Tactics and Rescue Squad), pasiunčiami ištyrinėti kanibalizmo atvejų fikcinio Raccoon City miesto pakraštyje. Paaiškėja, kad dėl to kalti yra gyvi numirėliai. Herojams tenka ieškotis užuovėjos netoliese esančiame dvare, kuriame taip pat pilna zombių ir kitų monstrų. Būtent Resident Evil serija ir išgarsino zombių subžanrą. Pirmose serijos dalyse naudojama fiksuota kamera, kuri žaidimams suteikia klaustrofobišką jausmą. Nors vėlesnės Resident Evil dalys ir nepasižymėjo kokybe ir jos nebebuvo siaubo žaidimai, tačiau keletas senesnių dalių (Resident Evil, Resident Evil Zero) buvo perdarytos pagal šiuolaikinius standartus ir pritaikytos naujoms sistemoms. Nežaidusiems tai yra puiki proga išbandyti šiuos žaidimus. Seriją šiais metais dar papildys naujausia dalis – Resident Evil 7.
Outlast
Nepriklausomos JAV žaidimų studijos „Red Barrels“ žaidimas Outlast išleistas 2013 metais. Pagrindinis jo veikėjas, reporteris Miles Upshur, nakties metu atvyksta į apleistą psichiatrinę kliniką Kolorado valstijoje ištirti čia besidedančių keistų dalykų. Paaiškėja, kad klinika nėra apleista ir čia mokslininkai su pacientais atlieka įvairius eksperimentus. Nepavykus vienam eksperimentui, pacientai išsilaisvina ir pradeda laisvai vaikščioti po visą kliniką, žudydami viską kas pasitaiko jų kelyje. Miles Upshur, besislapstydamas nuo pamišėlių, turi rinkti įvairius dokumentus ir ieškoti išėjimo iš pastato. Skirtingai nei Resident Evil serijoje, šio žaidimo herojus neturi galimybės kovoti bei apsiginti. Žaidime tenka bėgti nuo užpuolikų, slapstytis spintose ar po lovomis. Viena pagrindinių žaidimo detalių – pagrindinio veikėjo turima filmavimo kamera. Ja žaidėjas gali priartinti ar nutolinti vaizdą, įjungti naktinio matymo režimą.
Until Dawn
Žaidimas apie grupelę jaunuolių, nusprendusių pašėlti atokiame žiemos kurorte, tačiau ten pradeda dėtis keisti dalykai ir siautėti žudikas. Skirtingai nei kiti siaubo žaidimai, Until Dawn leidžia žaidėjui savo veiksmais smarkiai įtakoti tolimesnę žaidimo eigą. Tik nuo pačių žaidėjų priklausys kiek veikėjų sugebės išgyventi.