Žaidimų modifikacijos – populiariausiųjų apžvalga
Įvairūs žaidimų pakeitimai, siekiant padaryti, kad žaidimas veiktų kitaip negu buvo numatyta originalioje versijoje yra žaidimų modifikacijos (modai). Tai gali būti žaidimo kodo, modelių, tekstų, garso takelio pakeitimai arba visiški žaidimų perdirbiniai. Modai gali suteikti naują ar pakeisti esamą turinį, arba tiesiog ištaisyti žaidime esančias klaidas. Kelias populiariausias modifikacijų rūšis ir modifikuojamus žaidimus būtent ir noriu aptarti.
Grafikos patobulinimai
Viena plačiausiai naudojamų žaidimų modifikacijų rūšių – grafikos modai. Populiariausi šioje kategorijoje – „ENB“ ir „SweetFX“ modai. „ENB“ modifikuoja žaidimo 3D atvaizdavimą ir suteikia papildomų efektų, tokių kaip SSAO, HDR, detalesni šešėliai, atspindžiai, paryškinimas, lauko gylio efektas ar saulės spinduliai. Šis modas taip pat turi begalę konfigūracijų su kuriomis išgaunami skirtingi rezultatai. Vartotojai taip pat gali patys pasirinkti norimus efektus, jų stiprumą. Dauguma žaidėjų be ENB modifikacijos negali įsivaizduoti tokių žaidimų serijų kaip Fallout, The Elder Scrolls ir Grand Theft Auto.
SweetFX suteikia galimybę modifikuoti žaidimo apšvietimą, ryškumą, spalvų prisotinimą, kampų gludinimą ir kitus panašius efektus. Be ENB ir SweetFX, geresnei grafikai išgauti taip pat naudojamos aukštesnės rezoliucijos tekstūros.
Papildomas turinys
Žaidimų modifikacijos, kurios žaidimui suteikia nedidelį papildomą turinį, vadinamos „add-on“. Tai gali būti naujas ginklas, automobilis, lentynių trasa ar papildoma misija. Nepralenkiamas šioje kategorijoje yra The Elder Scrolls V: Skyrim žaidimas. Jam nuolat kuriami nauji ginklai, šarvai, magijos, žaidėjo kompanionai, papildomos misijos, namai ir t.t. Šį 2011 metais išleistą žaidimą iki šiol kas dieną žaidžia apie 20 000 žaidėjų Steam platformoje. To priežastis – modifikacijos. Tik retas žaidėjas žaidžia jų nenaudodamas. Kita žaidimų serija, sulaukianti gausybės add-on‘ų skaičiaus – Grand Theft Auto. Naujausiai serijos daliai (Grand Theft Auto V) nuolat kuriami nauji automobiliai ar skriptai, suteikiantys naujas galimybes. Jų dėka, žaidėjas gali skraidyti, teleportuotis, tapti nemirtingu, išvengti policijos, pakeisti veikėjo modelį. Daug dėmesio sulaukia ir realybę simuliuoti skirti modai, tokie kaip degalų sąnaudos automobiliuose.
Visiški perdirbiniai
Tai daugiausiai darbo pareikalaujančios žaidimų modifikacijos, kadangi jomis yra perkuriamas visas žaidimas. Visiški perdirbiniai yra tarsi nauji žaidimai, juos ir originalią versiją dažniausiai sieja tik žaidimo variklis. Vienas populiariausių kompiuterinių žaidimų Counter Strike pirmiausiai buvo sukurtas kaip Half Life perdirbinys, o karinis simuliatorius Arma II 2013 metais buvo perdirbtas į išlikimo kovoje prieš zombius žaidimą – DayZ.